Програма НАТО-Україна

Програму презентації ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ЦЕНТРУ ПЕРЕПІДГОТОВКИ ТА СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ, що діяв за підтримки Трастового фонду Програми НАТО «Партнерство заради миру», було розпочато 15 лютого 2006 року.

Програма розпочалася з зустрічі високоповажних гостей із Брюсселя, Штаб-квартири НАТО, представників Міністерства оборони і Міністерства закордонних справ України. Ректор Хмельницького національного університету Микола Скиба, директор Хмельницького центру, проректор університету Михайло Войнаренко, голова Хмельницької обласної Ради Анатолій Овчарук, заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Мельник, секретар Хмельницької міської Ради Михайло Василишин, В.о. командувача військ Західного оперативного командування ген-лейтенант Віктор Тютюнніков, його заступник, генерал-майор Віктор Омельченко, командувач Хмельницького військового гарнізону, обласний військовий комісар Ігор Шуляківський, ректор Національної академії прикордонних військ ім. Богдана Хмельницького ген-майор Валерій Райко, проректори і декани університету запросили гостей у Актовий зал, де зібралося більше 600 осіб, в тому числі, офіцери запасу, а також представники районних військових комісаріатів і діючих військових частин Хмельницької області, студенти і викладачі Хмельницького національного університету, Національної академії прикордонних військ, Хмельницького університету управління і права.

Церемонія офіційного відкриття Трастового фонду програми НАТО «Партнерство заради миру» – Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації (м. Хмельницький).

Стрічку перерізають: адміністратор Директорату еко­номічної безпеки Жерар Мале, Посол Королівства Нідерландів в Україні Рон Келлер, заступник Міністра оборони України Володимир Пасько, ректор Хмельницького національного університету Микола Скиба та заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Мельник.

Делегація учасників церемонії офіційного відкриття Трастового фонду програми НАТО «Партнерство заради миру» – Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації (м. Хмельницький).

Зліва на право: 1 ряд – Володимир Пасько, МиколаСкиба, Рон Келлер, Жерар Мале, Михайло Войнаренко,

2 ряд – Віллем ван Хареєберг, Джеймс Грін, Юка Пагаринен, Сергій Мельник, 3 ряд – Кристофер Штаудт, Микола Йохна, Мішель Дюре.

 

Під звуки козацького маршу зал оплесками зустрічав заступника Міністра оборони України Володимира Паська, начальника головного управління по зв’язках з НАТО Міністерства закордонних справ України В’ячеслава Яснюка, директора Державного департаменту адаптації військовослужбовців і конверсії військових об’єктів Міністерства оборони України Володимира Бойка, Посла Нідерландів в Україні Рона Келлера, Аташе з питань оборони Нідерландів Віллема Ван Хеєребейка, другого секретаря Посольства Фінляндії Юка Пагаринена, керівник департаменту НАТО з політичних питань економічної безпеки і оборони Жерара Мале, директора центру інформації та документації НАТО Мішеля Дюре, керівника Офісу зв’язків НАТО в Україні Джеймса Гріна, менеджера проекту Програми НАТО-Україна Крістофера Штаудта, його заступника Юрія Матяша і супроводжуючих осіб.

Програма включала низку заходів, початком яких стало підписання Меморандуму про співпрацю між Радою євроатлантичного партнерства (НАТО) та Хмельницьким національним університетом. Після підписання меморандуму гості оглянули Музей університету, ознайомилися з виставкою наукових і творчих студентських робіт, приймали участь у церемонії урочистого відкриття Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації колишніх військовослужбовців. Учасникам заходів був показаний короткометражний фільм про Університет та про результати діяльності Хмельницького Українсько-Британського центру перепідготовки та працевлаштування.

Згодом, відбулася прес-конференція у конференц-залі Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації колишніх військовослужбовців, на якій були присутні представники НАТО, Міністерства оборони України, Міністерства закордонних справ України, будуть обговорюватися питання перспектив співдружності та співпраці між Радою євроатлантичного партнерства (НАТО) і Хмельницьким центром перепідготовки та соціальної адаптації колишніх військовослужбовців.

Прес-конференція у приміщенні Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації, на якій були присутні представники НАТО, Міністерства оборони України, Міністерства закордонних справ України

У 2006-2008 рр. перепідготовку пройшло 564 осіб за такими спеціальностями: «Менеджмент підприємницької діяльності» – 196 осіб; «Маркетинг на ринку товарів та послуг» – 119 осіб, «Логістика» – 41 осіб, «Комп’ютерні технології в економічних системах» – 91 осіб, «Комп’ютерні системи і мережі» – 81 особа, «Графічний дизайн та реклама» – 36 осіб. За допомогою центру було працевлаштовано 337 випускників курсів (приблизно 79% від загальної кількості випускників, що не проходять службу в Збройних Силах України).

Крім того, Хмельницький ЦПСА приймає участь у проведенні короткотермінових курсів, які фінансуються цивільним бюджетом НАТО. Протягом 2007-2009 рр. було проведено два 100-годинних курси в м. Львові для 30 військовослужбовців, що проводився після інтенсивних мовних курсів, а також п’ять 350-годинних курси в м. Озерне (Житомирська область); м. Мукачеве (Закарпатська область); м. Тернопіль (Тернопільська область); м. Славута (Хмельницька область) для 122 військовослужбовців.

В грудні 2008 року відбувся семінар в Загребі, на якому обговорювали результати виконання проектів НАТО, в тому числі у м. Хмельницькому (Україна).

28 квітня 2008 року відбулася пролонгація Трастового фонду Програми НАТО «Партнерство заради миру» Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців і його розширення в м. Харків.

Церемонія пролонгації Трастового фонду програми НАТО «Партнерство заради миру» –

Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації

та його розширення у м. Харків (м. Хмельницький, перерізання стрічки).

Стрічку перерізають: аташе з питань оборони Посольства Данії В Україні Ове Бак Хансен, адміністратор Директорату економічної безпеки Жерар Мале, перший секретар з економічних та політичних питань Делегації Нідерландів у НАТО Карін Якобз, голова Хмельницької облдержадміністрації Іван Гавчук, Хмельницький міській голова Сергій Мельник, директор департаменту соціальної адаптації Міністерства оборони України Іван Холоша.

Церемонія пролонгації Трастового фонду програми НАТО «Партнерство заради миру» –

та його розширення у м. Харків (м. Хмельницький, промови  в Актовому залі Хмельницького національного університету)

В президії: директор Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації Михайло Войнаренко, Хмельницький міській голова Сергій Мельник, голова Хмельницької облдержадміністрації Іван Гавчук, ректор Хмельницького національного університету Микола Скиба, перший секретар з економічних та політичних питань Делегації Нідерландів у НАТО Карін Якобз, адміністратор Директорату еко­номічної безпеки Жерар Мале, аташе з питань оборони Посольства Данії В Україні Ове Бак Хансен, військовий офіцер зв’язку НАТО в Україні Даріус Адомайтіс

У 2009 р. в м. Хмельницькому перепідготовку пройшло 133 особи за наступними спеціальностями: «Менеджмент підприємницької діяльності» – 44 особи; «Маркетинг на ринку товарів та послуг» – 42 особи, «Комп’ютерні технології в економічних системах» – 20 осіб, «Комп’ютерні системи і мережі» – 27 особа.

За квітень-серпень 2009 р. в м. Харків  перепідготовку пройшли 63 особи за наступними спеціальностями: «Менеджмент підприємницької діяльності» – 21 осіб; «Маркетинг на ринку товарів та послуг» – 17 особи, «Комп’ютерні системи і мережі» – 25 осіб.

Всього за увесь термін дії Трастового фонду програми НАТО «Партнерство заради миру» у м. Хмельницький та у м. Харків перепідготовлено 2129 осіб, з них працевлаштовано 1139 осіб.

За Цивільним бюджетом НАТО – Програма НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців – за період 2012-2020 рр. перепідготовлено 1160 осіб.