Регіональний Центр перепідготовки і працевлаштування (Хмельницький РЦПП), створений в 1997 р. на базі Технологічного університету Поділля, приймав участь у реалізації проекту EUDK 9301 «Підтримка перепідготовки і працевлаштування бувших офіцерів в Україні», що був ініційований програмою TACIS.
Протягом 1997-2002 років Хмельницьким РЦПП було перепідготовлено 1985 осіб. За напрямами стаціонарного (очного) навчання перепідготовлено за спеціалізаціями «Основи створення та управління МСП» – 67 осіб, «Комп’ютерна підготовка користувачів» – 829 осіб, «Бухгалтерський облік з комп’ютерною підтримкою» – 97 осіб, «Секретар-референт» – 104 особи, «Ділова англійська мова» – 22 особи.
Протягом 1997-2002 років було працевлаштовано колишніх військовослужбовців та членів їх сімей після перепідготовки – 372 осіб., без перепідготовки – 235 осіб., поліпшили своє службове становище на підприємствах після перепідготовки (тобто, отримали підвищення по службі) – 37 осіб.
Досвід Хмельницького РЦПП в сфері соціальної адаптації військовослужбовців та членам їх сімей може бути охарактеризований такими етапами його діяльності:
– 1998 р. – проведення пілотних проектів з перепідготовки та допомоги в працевлаштуванні, створення бізнес-інкубатора, створення навчально-тренувальної фірми, створення Кадрового агентства «Кар’єра»;
– 1999 р. – участь в створенні суспільної організації «Поділля Перший»;
– 1999-2001 рр. – розробка та впровадження нових курсів перенавчання та перепідготовки (бухгалтерський облік і фінанси з комп’ютерною підготовкою (1С); комп’ютерна підготовка (з вивченням основних офісних програм, Інтернет); інтенсивне вивчення англійської мови; секретар-референт (ПК, офісна техніка + діловодство + діловий етикет); програмування на «DELPHI»).
– 2002 р. – проведення першої Ярмарки вакансій, консультаційні послуги в сфері працевлаштування.
Допомога Хмельницького РЦПП у створенні і підтримки суспільної організації «Поділля Перший» здійснювалася у напрямах: реєстрації асоціації, розробка програми, статуту, логотипу, виготовлення печатки, допомога в створенні кластера, надання на етапі становлення юридичної адреси, офісу й устаткування в бізнес-інкубаторі Хмельницького РЦПП. Основними напрямами діяльності цієї асоціації було стимулювання створення і розвитку малих і середніх підприємств у Хмельницькій області шляхом об’єднання в «кластери», пошук і сприяння в одержанні технічної допомоги малим та середнім підприємствам; проведення спільних заходів щодо підтримки інтересів малих та середніх підприємств у державних і приватних колах, залучення до цього різноманітних міжнародних програм.
Серед основних напрямів діяльності асоціації слід виділити створення об’єднання підприємницьких структур: будівельного кластеру, швейного кластеру, харчового кластеру, туристичного кластеру