Урочисте відкриття регіональних курсів професійного навчання за програмою НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців смт. Озерне Житомирської області

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони у 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, спрямовану на надання допомоги колишнім військовим, або таким, котрі невдовзі будуть звільнені у запас.

З 2007 року, як відповідь на потреби ринку праці та у зв’язку із зростанням обсягу фінансування, було започатковано напрямок економічних дисциплін, що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.

Мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін.

У рамках Програми НАТО навчання можуть пройти професійні військовослужбовці, заплановані до звільнення з лав військових протягом року від дати початку курсу та професійні військовослужбовці, що залишили ряди військових протягом 3 років до початку курсу.

З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.

Впродовж років курси проходили у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2019 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 900 бенефіціарів.

На сьогодні вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

В рамках програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців  20 березня 2019 року в актовій залі клубу в/ч А-1435 о 12 год відбулась урочиста церемонія відкриття регіонального курсу професійного навчання військовослужбовців за спеціальністю «Менеджмент» в смт. Озерне Житомирського району Житомирської області.

На урочистій церемонії були присутні: заступник менеджера програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців Марина Когут, заступник голови Житомирської районної ради Стах Василь Миколайович, менеджери з перепідготовки Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації Хмельницького національного університету Бобровник Валентина Мирославівна та Карпенко Віталій Леонідович.

Менеджмент програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців та Хмельницького національного університету, а також представники військових структур смт. Озерне привітали військовослужбовців з початком 2-х місячної перепідготовки, що є важливою подією після переходу з військової кар’єри на професійну цивільну для їх майбутнього та для майбутнього регіону. У промовах висловлено вдячність НАТО за надану підтримку в пом’якшенні соціальних та економічних наслідків реінтеграції військовослужбовців у цивільне життя.

Слухачі регіональних курсів мають можливість пройти перепідготовку в Хмельницькому центрі перепідготовки та соціальної адаптації за спеціальностями «Дизайн», «Комп’ютерна інженерія», «Телекомунікації та радіоелектроніка», «Менеджмент», «Облік і оподаткування». Менеджмент Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації надає допомогу у працевлаштуванні, військовослужбовцям, що закінчили службу в Збройних Силах України.

Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації