Україно-Британська програма

Першим етапом співробітництва стало ознайомлення директора Хмельницького РЦПП Войнаренка М.П. з досвідом роботи вже діючої на той час моделі Російсько-Британської програми в м. Ростові-на-Дону, а також навчання співробітників Хмельницького РЦПП і Львівського регіонального центру працевлаштування в Манчестерській Школі Бізнесу (MBS) (2002 р.).

Під час стажування в Великобританії, співробітники Хмельницького РЦПП проходили навчання за програмою «Питання працевлаштування військовослужбовців Грузії, Молдови, України», відвідували місцеві центри перепідготовки, працевлаштування і підтримки бізнесу (бізнес-центри, бізнес-інкубатори, торгово-промислові палати, консалтингові центри), а також місцеві підприємства (Агентство з будівельно-установчих робіт, Агентство щодо економічного розвитку, Компанія по навчанню майстрів, сантехніків). По закінченню навчання за програмою, прослуховування семінарів, аналізу набутих знань та досвіду Українська група висвітлила своє бачення стійкого функціонування та механізму реалізації Українсько-Британського проекту у підготовленій презентації.

Протягом 2003-2005 років Українсько-Британська програма пройшла успішну апробацію за спільною згодою сторін з позиції співдружності і партнерства Міністерства оборони Великобританії та Північної Ірландії та Координатора проектів ОБСЄ, з одного боку, і Хмельницького Українсько-Британського центру перепідготовки та працевлаштування, з іншого боку. Програма була спрямована на соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців, звільнених в запас або відставку, а також включених в план звільнення зі Збройних Сил України.

 

Протягом 2002-2005 р. за умов фінансування Об’єднаного Королівства Великобританії та Північної Ірландії було випущено 318 осіб за наступними спеціальностями: «Менеджмент підприємницької діяльності» – 138 осіб, «Маркетинг на ринку товарів та послуг» – 60 осіб , «Комп’ютерні технології в економічних системах» – 68 осіб, «Комп’ютерні системи та мережі» – 52 особи. Протягом цього періоду за сприяння центру було працевлаштовано 246 осіб (77 % загальної чисельності випускників).

Протягом вересня – грудня 2005 р. на замовлення Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Департаменту гуманітарного, соціального розвитку та інформаційної політики Міністерства оборони України (за умов фінансування Координатора проектів ОБСЄ в Україні) було перепідготовлено 60 осіб за наступними спеціальностями «Менеджмент підприємницької діяльності» – 23 особи, «Маркетинг на ринку товарів і послуг» – 14 осіб, «Комп’ютерні технології в економічних системах» – 11 осіб, «Комп’ютерні системи та мережі» – 12 осіб. За сприяння центру було працевлаштовано 47 осіб (78% загальної чисельності випускників).