(Українська) Урочисте завершення сьомих регіональних курсів професійного навчання за програмою НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони у 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, спрямовану на надання допомоги колишнім військовим, або таким, котрі невдовзі будуть звільнені у запас.

З 2007 року, як відповідь на потреби ринку праці та у зв’язку із зростанням обсягу фінансування, було започатковано напрямок економічних дисциплін, що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.

Мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін.

Протягом років, курси проходять у більш, ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2018 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 800 бенефіціарів.

На сьогодні вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

В рамках програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців 24 жовтня 2018 року об 11 годині в актовій залі 31 Гарнізонного будинку офіцерів Збройних Сил України відбулась урочиста церемонія закінчення сьомого регіонального курсу професійного навчання військовослужбовців за спеціальністю «Дизайн» у м. Новоград-Волинський (Житомирської області).

На урочистій церемонії були присутні: секретар Новоград-Волинської міської ради Остапчук Василь Іванович, начальник 31 Гарнізонного будинку офіцерів Збройних Сил України, майор Юрій Андрійович Краснобокий, менеджер з перепідготовки Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації, Хмельницького національного університету Карпенко Віталій Леонідович, кандидат економічних наук, доцент кафедри маркетингу і торговельного підприємництва, а групу перепідготовки за спеціальністю «Дизайн» представляв староста, старший сержант Черниш Сергій Сергійович.

Менеджмент Програми, міста Новоград-Волинський, військової частини та Гарнізонного будинку офіцерів привітали військовослужбовців з успішним завершенням курсів перепідготовки, що є важливою подією для їх майбутнього після переходу з військової кар’єри на професійну цивільну та для регіону. У промовах висловлено вдячність НАТО за надану підтримку в пом’якшенні соціальних та економічних наслідків реінтеграції військовослужбовців у цивільне життя.

Свідоцтва та сертифікати було урочисто вручено 26 слухачам сьомого регіонального курсу професійного навчання військовослужбовців за спеціальністю «Дизайн». Курси організовано та проведено Хмельницьким центром перепідготовки та соціальної адаптації Хмельницького національного університету.

Програма надає можливість пройти перепідготовку військовослужбовцям, які підлягають звільненню в найближчий рік, а також колишнім військовослужбовцям, що закінчили службу в Збройних Силах України протягом останніх трьох років, і тим, що залишили лави Збройних Сил України 10 років тому, а потім були мобілізовані й залучені до АТО.

Слухачі регіональних курсів мають можливість пройти перепідготовку в Хмельницькому центрі перепідготовки та соціальної адаптації за спеціальностями «Дизайн», «Комп’ютерна інженерія», «Телекомунікації та радіоелектроніка», «Менеджмент», «Облік і оподаткування». Менеджмент Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації надає допомогу у працевлаштуванні, військовослужбовцям, що закінчили службу в Збройних Силах України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації